  • MAX6314US42D4+T
MAX6314US42D4+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6314US42D4+T
HK JDW NO:
503-MAX6314US42D4+T
Package:
TO-253-4
Datasheet:
Description:
4 Terminals 4-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 16922
Step5Bar-code shipping tag
MAX6314US42D4+T
  • Package / Case
    TO-253-4
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Power Dissipation-Max
    320mW
  • Operating Supply Current
    5μA
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Watchdog Timer
    No
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    4.2V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    1.12 s
  • Min Reset Threshold Voltage
    4.12V
  • Max Reset Threshold Voltage
    4.28V
  • Threshold Voltage
    +4.2V
  • Undervoltage Threshold
    4.12V
  • Overvoltage Threshold
    4.28V
  • Length
    2.92mm