  • MAX6315US32D3-T
MAX6315US32D3-T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6315US32D3-T
HK JDW NO:
503-MAX6315US32D3-T
Package:
TO-253-4, TO-253AA
Datasheet:
MAX6315US32D3-T
Description:
3.6V 4 Terminals 4-Pin MAX6315 Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 14663
Step5Bar-code shipping tag
MAX6315US32D3-T
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-253-4, TO-253AA
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Max Power Dissipation
    320mW
    1
  • Supply Voltage
    3.6V
  • Base Part Number
    MAX6315
  • Output
    Open Drain or Open Collector
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Operating Supply Current
    5μA
  • Adjustable Threshold
    YES
  • Watchdog Timer
    No
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    3.2V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    140ms Minimum
  • Min Reset Threshold Voltage
    4.12V
  • Max Reset Threshold Voltage
    4.28V
  • Threshold Voltage
    3.2
  • Undervoltage Threshold
    4.12V
  • Overvoltage Threshold
    4.28V
  • Length
    2.92mm