  • MAX6315US48D3-T
MAX6315US48D3-T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6315US48D3-T
HK JDW NO:
699-MAX6315US48D3-T
Package:
TO-253-4, TO-253AA
Datasheet:
MAX6315US48D3-T
Description:
3.3V 4 Terminals 4-Pin Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 6662
Step5Bar-code shipping tag
MAX6315US48D3-T
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-253-4, TO-253AA
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Number of Terminations
    4
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Technology
    CMOS
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    245
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Output
    Open Drain or Open Collector
  • Pin Count
    4
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G4
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1V
  • Voltage - Threshold
    4.8V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    140ms Minimum
  • Length
    2.92mm