  • MAX6320PUK29BX+T
MAX6320PUK29BX+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6320PUK29BX+T
HK JDW NO:
503-MAX6320PUK29BX+T
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
Description:
1.2V 5 Terminals MAX6320 Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 4415
Step5Bar-code shipping tag
MAX6320PUK29BX+T
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    5
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Subcategory
    Power Management Circuits
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    1.2V
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    MAX6320
  • Output
    Open Drain or Open Collector
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Power Supplies
    3/5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1V
  • Voltage - Threshold
    2.93V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    20ms Minimum
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.02mA
  • Length
    2.9mm