  • MAX6320PUK33BX+
MAX6320PUK33BX+
advertisement
Manufacturer No:
MAX6320PUK33BX+
HK JDW NO:
503-MAX6320PUK33BX+
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
MAX6320PUK33BX+
Description:
5 Terminals MAX6320 Voltage supervisor Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 8281
Step5Bar-code shipping tag
MAX6320PUK33BX+
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Number of Pins
    5
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Published
    2015
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    5
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Subcategory
    Power Management Circuits
  • Max Power Dissipation
    571mW
    GULL WING
  • Base Part Number
    MAX6320
  • Output
    Open Drain or Open Collector
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Watchdog Timer
  • Voltage - Threshold
    3.3V
  • Reset Timeout
    20ms Minimum
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.02mA
  • Min Reset Threshold Voltage
    3.251V
  • Max Reset Threshold Voltage
    3.35V