  • MAX6328XR25+
MAX6328XR25+
advertisement
Manufacturer No:
MAX6328XR25+
HK JDW NO:
503-MAX6328XR25+
Package:
SC-70, SOT-323
Datasheet:
Description:
3V 3 Terminals 3-Pin Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 3359
Step5Bar-code shipping tag
MAX6328XR25+
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-70, SOT-323
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Output
    Open Drain or Open Collector
  • Pin Count
    3
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G3
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    2.5V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    100ms Minimum
  • Threshold Voltage
    +2.5V
  • Length
    2mm