  • MAX6332UR17D1
MAX6332UR17D1
advertisement
Manufacturer No:
MAX6332UR17D1
HK JDW NO:
503-MAX6332UR17D1
Package:
SOT-23
Datasheet:
Description:
3V 3 Terminals 3-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 700mV Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 11728
Step5Bar-code shipping tag
MAX6332UR17D1
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-23
  • Number of Pins
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE IS 1.7V
  • Subcategory
    Power Management Circuits
  • Technology
    CMOS
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Pin Count
  • Temperature Grade
    AUTOMOTIVE
  • Number of Channels
    1
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    700mV
  • Analog IC - Other Type
    POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
  • Power Dissipation-Max
    320mW
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.007mA
  • Min Reset Threshold Voltage
    1.67V
  • Max Reset Threshold Voltage
    1.73V
  • Threshold Voltage
    +1.7V
  • Height Seated (Max)
    1.12mm
  • Length
    2.92mm