  • MAX6332UR25D1+T
MAX6332UR25D1+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6332UR25D1+T
HK JDW NO:
503-MAX6332UR25D1+T
Package:
TO-236-3
Datasheet:
Description:
3V 3 Terminals 3-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 700mV Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 15578
Step5Bar-code shipping tag
MAX6332UR25D1+T
  • Package / Case
    TO-236-3
  • Number of Pins
    3
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE IS 2.5V
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    700mV
  • Power Dissipation-Max
    320mW
  • Reset
    Active High
  • Voltage - Threshold
    2.5V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    1 ms
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.007mA
  • Min Reset Threshold Voltage
    2.46V
  • Max Reset Threshold Voltage
    2.55V
  • Threshold Voltage
    +2.5V
  • Undervoltage Threshold
    2.46V
  • Overvoltage Threshold
    2.55V
  • Length
    2.92mm