  • MAX6333UR22D2
MAX6333UR22D2
advertisement
Manufacturer No:
MAX6333UR22D2
HK JDW NO:
503-MAX6333UR22D2
Package:
SOT-23
Datasheet:
Description:
3V 3 Terminals 3-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 700mV Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 12801
Step5Bar-code shipping tag
MAX6333UR22D2
  • Package / Case
    SOT-23
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE IS 2.2V
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    700mV
  • Analog IC - Other Type
    POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
  • Power Dissipation-Max
    320mW
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.007mA
  • Min Reset Threshold Voltage
    2.16V
  • Max Reset Threshold Voltage
    2.24V
  • Threshold Voltage
    +2.2V
  • Length
    2.92mm
  • Height Seated (Max)
    1.12mm