  • MAX6335US23D2
MAX6335US23D2
advertisement
Manufacturer No:
MAX6335US23D2
HK JDW NO:
503-MAX6335US23D2
Package:
SOT-143
Datasheet:
Description:
3V 4 Terminals 4-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1.2V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 2542
Step5Bar-code shipping tag
MAX6335US23D2
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-143
  • Number of Pins
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Subcategory
    Power Management Circuits
  • Technology
    CMOS
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    1.92mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Pin Count
  • Temperature Grade
    AUTOMOTIVE
  • Number of Channels
    1
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1.2V
  • Analog IC - Other Type
    POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
  • Power Dissipation-Max
    320mW
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.007mA
  • Min Reset Threshold Voltage
    2.26V
  • Max Reset Threshold Voltage
    2.34V
  • Threshold Voltage
    +2.3V
  • Length
    2.92mm
  • Height Seated (Max)
    1.22mm
  • Width
    1.3mm