  • MAX6336US25D3+
MAX6336US25D3+
advertisement
Manufacturer No:
MAX6336US25D3+
HK JDW NO:
503-MAX6336US25D3+
Package:
TO-253-4, TO-253AA
Datasheet:
Description:
3V 4 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 12812
Step5Bar-code shipping tag
MAX6336US25D3+
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-253-4, TO-253AA
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Published
    2006
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    3V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Output
    Push-Pull, Totem Pole
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G4
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
    NO
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    2.5V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    100ms Minimum
  • Length
    2.92mm