  • MAX6346XR37-T
MAX6346XR37-T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6346XR37-T
HK JDW NO:
699-MAX6346XR37-T
Package:
SC-70, SOT-323
Datasheet:
MAX6346XR37-T
Description:
3V 3 Terminals 3-Pin Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 17937
Step5Bar-code shipping tag
MAX6346XR37-T
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-70, SOT-323
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Number of Terminations
    3
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    245
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Output
    Push-Pull, Totem Pole
  • Pin Count
    3
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G3
  • Qualification Status
    COMMERCIAL
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Voltage - Threshold
    3.7V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    100ms Minimum
  • Length
    2mm