  • MAX6347UR34+
MAX6347UR34+
advertisement
Manufacturer No:
MAX6347UR34+
Manufacturer:
Maxim Integrated
HK JDW NO:
503-MAX6347UR34+
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
Description:
3V 3 Terminals 3-Pin Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 15256
Step5Bar-code shipping tag
MAX6347UR34+
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Subcategory
    Power Management Circuits
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Output
    Push-Pull, Totem Pole
  • Pin Count
    3
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G3
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Number of Channels
    1
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Reset
    Active High
  • Voltage - Threshold
    3.4V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    100ms Minimum
  • Threshold Voltage
    +3.4V
  • Length
    2.92mm