  • MAX6347XR39-T
MAX6347XR39-T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6347XR39-T
HK JDW NO:
503-MAX6347XR39-T
Package:
SC-70, SOT-323
Datasheet:
MAX6347XR39-T
Description:
3V 3 Terminals 3-Pin MAX6347 Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 16656
Step5Bar-code shipping tag
MAX6347XR39-T
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-70, SOT-323
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
    Power Management Circuits
  • Technology
    CMOS
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    245
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    MAX6347
  • Output
    Push-Pull, Totem Pole
  • Pin Count
    3
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G3
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Voltage - Threshold
    3.9V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    100ms Minimum
  • Threshold Voltage
    +3.9V
  • Length
    2mm