  • MAX6348XR36-T
MAX6348XR36-T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6348XR36-T
HK JDW NO:
503-MAX6348XR36-T
Package:
SC-70, SOT-323
Datasheet:
MAX6348XR36-T
Description:
3V 3 Terminals 3-Pin MAX6348 Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 17760
Step5Bar-code shipping tag
MAX6348XR36-T
  • Package / Case
    SC-70, SOT-323
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • JESD-609 Code
    e0
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Subcategory
    Power Management Circuits
  • Technology
    CMOS
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    245
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    MAX6348
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Voltage - Threshold
    3.6V
    100ms Minimum
  • Threshold Voltage
    +3.6V
  • Length
    2mm