  • MAX6378UR38+T
MAX6378UR38+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6378UR38+T
Manufacturer:
Maxim Integrated
HK JDW NO:
503-MAX6378UR38+T
Package:
Datasheet:
Description:
3V 3 Terminals 3-Pin Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 9871
Step5Bar-code shipping tag
MAX6378UR38+T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Subcategory
    Power Management Circuits
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Pin Count
    3
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G3
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Power Supplies
    1.2/5V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1V
  • Number of Channels
    1
  • Analog IC - Other Type
    POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.00175mA
  • Threshold Voltage
    +3.8V
  • Length
    2.92mm
  • Height Seated (Max)
    1.12mm
  • Width
    1.3mm