  • MAX6378XR35+
MAX6378XR35+
advertisement
Manufacturer No:
MAX6378XR35+
HK JDW NO:
503-MAX6378XR35+
Package:
SC-70, SOT-323
Datasheet:
MAX6378XR35+
Description:
3V 3 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 16077
Step5Bar-code shipping tag
MAX6378XR35+
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-70, SOT-323
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Strip
  • Published
    2006
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    3
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    3V
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Output
    Push-Pull, Totem Pole
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G3
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
    NO
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    3.5V