  • MAX6381XR27D2+
MAX6381XR27D2+
advertisement
Manufacturer No:
MAX6381XR27D2+
HK JDW NO:
503-MAX6381XR27D2+
Package:
SC-70, SOT-323
Datasheet:
Description:
1.8V 3 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 4695
Step5Bar-code shipping tag
MAX6381XR27D2+
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-70, SOT-323
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Number of Terminations
    3
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Output
    Push-Pull, Totem Pole
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G3
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1V
  • Voltage - Threshold
    2.7V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    20ms Minimum
  • Length
    2mm