  • MAX6382XR25D2
MAX6382XR25D2
advertisement
Manufacturer No:
MAX6382XR25D2
HK JDW NO:
503-MAX6382XR25D2
Description:
1.8V 3 Terminals Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 2222
Step5Bar-code shipping tag
MAX6382XR25D2
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Number of Pins
    3
  • Packaging
    Cut Tape
  • Pbfree Code
    no
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE: 2.5V
  • Subcategory
    Power Management Circuits
  • Technology
    BICMOS
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Temperature Grade
    AUTOMOTIVE
  • Number of Channels
    1
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Power Dissipation-Max
    235mW
  • Adjustable Threshold
    YES
  • Min Reset Threshold Voltage
    2.44V
  • Max Reset Threshold Voltage
    2.56V
  • Length
    2mm
  • Height Seated (Max)
    1.1mm
  • Width
    1.25mm