  • MAX6382XR35D6+T
MAX6382XR35D6+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6382XR35D6+T
HK JDW NO:
503-MAX6382XR35D6+T
Description:
1.8V 3 Terminals 3-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 6411
Step5Bar-code shipping tag
MAX6382XR35D6+T
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Power Dissipation-Max
    235mW
  • Operating Supply Current
    7μA
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Watchdog Timer
  • Voltage - Threshold
    3.5V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    560 ms
  • Min Reset Threshold Voltage
    3.41V
  • Max Reset Threshold Voltage
    3.59V
  • Undervoltage Threshold
    3.41V
  • Overvoltage Threshold
    3.59V
  • Length
    2mm