  • MAX6382XR42D1
MAX6382XR42D1
advertisement
Manufacturer No:
MAX6382XR42D1
HK JDW NO:
503-MAX6382XR42D1
Description:
1.8V 3 Terminals Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 6040
Step5Bar-code shipping tag
MAX6382XR42D1
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE: 4.2V
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Power Dissipation-Max
    235mW
  • Min Reset Threshold Voltage
    4.1V
  • Max Reset Threshold Voltage
    4.31V
  • Length
    2mm
  • Height Seated (Max)
    1.1mm
  • Width
    1.25mm