  • MAX6383LT32D2+T
MAX6383LT32D2+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6383LT32D2+T
HK JDW NO:
503-MAX6383LT32D2+T
Description:
1.8V 6 Terminals 6-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 4053
Step5Bar-code shipping tag
MAX6383LT32D2+T
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE IS 3.2V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Power Dissipation-Max
    167.7mW
  • Voltage - Threshold
    3.2V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    20 ms
  • Min Reset Threshold Voltage
    3.12V
  • Max Reset Threshold Voltage
    3.28V
  • Undervoltage Threshold
    3.12V
  • Overvoltage Threshold
    3.28V
  • Height Seated (Max)
    0.8mm