  • MAX6383XR21D3+T
MAX6383XR21D3+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6383XR21D3+T
HK JDW NO:
503-MAX6383XR21D3+T
Description:
1.8V 3 Terminals 3-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 5465
Step5Bar-code shipping tag
MAX6383XR21D3+T
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    3
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Pin Count
    3
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Power Dissipation-Max
    235mW
  • Operating Supply Current
    7μA
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Watchdog Timer
    No
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    2.1V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    140 ms
  • Min Reset Threshold Voltage
    2.05V
  • Max Reset Threshold Voltage
    2.15V
  • Undervoltage Threshold
    2.05V
  • Overvoltage Threshold
    2.15V
  • Length
    2mm