  • MAX6385LT39D6+T
MAX6385LT39D6+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6385LT39D6+T
HK JDW NO:
503-MAX6385LT39D6+T
Package:
WFDFN
Datasheet:
Description:
1.8V 6 Terminals 6-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 16500
Step5Bar-code shipping tag
MAX6385LT39D6+T
    Select All
  • Temperature Grade
    AUTOMOTIVE
  • Number of Channels
    1
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Power Dissipation-Max
    167.7mW
  • Operating Supply Current
    7μA
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Watchdog Timer
  • Voltage - Threshold
    3.9V
  • Reset Timeout
    560 ms
  • Min Reset Threshold Voltage
    3.8V
  • Max Reset Threshold Voltage
    4V
  • Undervoltage Threshold
    3.8V
  • Overvoltage Threshold
    4V
  • Height Seated (Max)
    0.8mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    WFDFN
  • Number of Pins
    6
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    6
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE IS 3.9V; MANUAL RESET INPUT
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.5mm