  • MAX6385XS27D5-T
MAX6385XS27D5-T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6385XS27D5-T
HK JDW NO:
503-MAX6385XS27D5-T
Package:
SC-82A, SOT-343
Datasheet:
MAX6385XS27D5-T
Description:
1.8V 4 Terminals 4-Pin MAX6385 Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 2743
Step5Bar-code shipping tag
MAX6385XS27D5-T
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-82A, SOT-343
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Number of Terminations
    4
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    245
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    MAX6385
  • Output
    Push-Pull, Totem Pole
  • Pin Count
    4
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G4
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1V
    NO
  • Reset
    Active High
  • Voltage - Threshold
    2.7V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    280ms Minimum
  • Length
    2.025mm