  • MAX6385XS43D6-T
MAX6385XS43D6-T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6385XS43D6-T
HK JDW NO:
503-MAX6385XS43D6-T
Datasheet:
MAX6385XS43D6-T
Description:
1.8V 4 Terminals 4-Pin MAX6385 Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 11089
Step5Bar-code shipping tag
MAX6385XS43D6-T
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1V
  • Voltage - Threshold
    4.3V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    560ms Minimum
  • Length
    2.025mm