  • MAX6386XS25D1+T
MAX6386XS25D1+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6386XS25D1+T
HK JDW NO:
503-MAX6386XS25D1+T
Package:
Datasheet:
MAX6386XS25D1+T
Description:
4-Pin Voltage supervisor Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 17177
Step5Bar-code shipping tag
MAX6386XS25D1+T
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Pin Count
    4
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Power Dissipation-Max
    245mW
  • Voltage - Threshold
    2.5V
  • Reset Timeout
    1 ms
  • Min Reset Threshold Voltage
    2.44V
  • Max Reset Threshold Voltage
    2.56V
  • Undervoltage Threshold
    2.44V
  • Overvoltage Threshold
    2.56V