  • MAX6386XS27D1+T
MAX6386XS27D1+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6386XS27D1+T
HK JDW NO:
503-MAX6386XS27D1+T
Package:
SC-82A, SOT-343
Datasheet:
MAX6386XS27D1+T
Description:
4-Pin MAX6386 Voltage supervisor Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 2665
Step5Bar-code shipping tag
MAX6386XS27D1+T
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-82A, SOT-343
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Max Power Dissipation
    245mW
  • Base Part Number
    MAX6386
  • Output
    Open Drain or Open Collector
  • Pin Count
    4
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Voltage - Threshold
    2.7V
  • Reset Timeout
    1ms Minimum
  • Min Reset Threshold Voltage
    2.63V
  • Max Reset Threshold Voltage
    2.77V
  • Undervoltage Threshold
    2.63V
  • Overvoltage Threshold
    2.77V