  • MAX6386XS32D1
MAX6386XS32D1
advertisement
Manufacturer No:
MAX6386XS32D1
HK JDW NO:
503-MAX6386XS32D1
Description:
1.8V 4 Terminals Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 11878
Step5Bar-code shipping tag
MAX6386XS32D1
  • Number of Pins
    4
  • Pbfree Code
    no
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE: 3.2V
  • Subcategory
    Power Management Circuits
  • Technology
    BICMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Temperature Grade
    AUTOMOTIVE
  • Number of Channels
    1
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Power Dissipation-Max
    245mW
  • Adjustable Threshold
    YES
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.013mA
  • Min Reset Threshold Voltage
    3.12V
  • Max Reset Threshold Voltage
    3.28V
  • Height Seated (Max)
    1.1mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm