  • MAX6387LT36D5+T
MAX6387LT36D5+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6387LT36D5+T
HK JDW NO:
503-MAX6387LT36D5+T
Description:
1.8V 6 Terminals 6-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 5440
Step5Bar-code shipping tag
MAX6387LT36D5+T
  • Power Dissipation-Max
    167.7mW
  • Voltage - Threshold
    3.6V
  • Reset Timeout
    280 ms
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.013mA
  • Undervoltage Threshold
    3.51V
  • Overvoltage Threshold
    3.69V
  • Length
    1.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.8mm
  • Width
    1mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V