  • MAX6387LT42D7+T
MAX6387LT42D7+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6387LT42D7+T
HK JDW NO:
503-MAX6387LT42D7+T
Description:
1.8V 6 Terminals 6-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 6127
Step5Bar-code shipping tag
MAX6387LT42D7+T
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Power Dissipation-Max
    167.7mW
  • Voltage - Threshold
    4.2V
  • Reset Timeout
    1.2 s
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.013mA
  • Undervoltage Threshold
    4.1V
  • Overvoltage Threshold
    4.31V
  • Length
    1.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.8mm
  • Width
    1mm