  • MAX6388XS35D1-T
MAX6388XS35D1-T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6388XS35D1-T
HK JDW NO:
503-MAX6388XS35D1-T
Datasheet:
MAX6388XS35D1-T
Description:
1.8V 4 Terminals 4-Pin MAX6388 Voltage supervisor 2 Channels
Quantity:
In Stock : 1828
Step5Bar-code shipping tag
MAX6388XS35D1-T
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    MAX6388
  • Output
    Push-Pull, Totem Pole
  • Pin Count
    4
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G4
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1V
  • Voltage - Threshold
    3.5V Adj
  • Reset Timeout
    1ms Minimum
  • Height Seated (Max)
    1.1mm