  • MAX6388XS39D7-T
MAX6388XS39D7-T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6388XS39D7-T
HK JDW NO:
503-MAX6388XS39D7-T
Datasheet:
MAX6388XS39D7-T
Description:
1.8V 4 Terminals 4-Pin MAX6388 Voltage supervisor 2 Channels
Quantity:
In Stock : 5036
Step5Bar-code shipping tag
MAX6388XS39D7-T
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1V
  • Voltage - Threshold
    3.9V Adj
  • Reset Timeout
    1.2s Minimum
  • Height Seated (Max)
    1.1mm