  • MAX6405BS42+T
MAX6405BS42+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6405BS42+T
HK JDW NO:
503-MAX6405BS42+T
Datasheet:
MAX6405BS42+T
Description:
3V 4 Terminals 4-Pin MAX6405 Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 4607
Step5Bar-code shipping tag
MAX6405BS42+T
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Max Power Dissipation
    303mW
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Base Part Number
    MAX6405
  • Output
    Open Drain or Open Collector
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    4.2V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    100ms Minimum
  • Min Reset Threshold Voltage
    4.137V
  • Max Reset Threshold Voltage
    4.263V
  • Undervoltage Threshold
    4.137V
  • Overvoltage Threshold
    4.263V
  • Height Seated (Max)
    0.67mm