  • MAX6409BS42+T
MAX6409BS42+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6409BS42+T
HK JDW NO:
503-MAX6409BS42+T
Datasheet:
MAX6409BS42+T
Description:
3V 4 Terminals 4-Pin MAX6409 Voltage supervisor 1 Channels Min 1.2V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 12925
Step5Bar-code shipping tag
MAX6409BS42+T
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Max Power Dissipation
    303mW
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Base Part Number
    MAX6409
  • Output
    Push-Pull, Totem Pole
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1.2V
    NO
  • Accuracy
    2.5 %
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    4.2V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    20μs Typical Propagation Delay
  • Min Reset Threshold Voltage
    4.137V
  • Max Reset Threshold Voltage
    4.263V
  • Undervoltage Threshold
    4.137V
  • Overvoltage Threshold
    4.263V
  • Height Seated (Max)
    0.67mm