  • MAX6412UK30
MAX6412UK30
advertisement
Manufacturer No:
MAX6412UK30
HK JDW NO:
503-MAX6412UK30
Package:
SOT-23
Datasheet:
Description:
5V 5 Terminals 5-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 6821
Step5Bar-code shipping tag
MAX6412UK30
  • Package / Case
    SOT-23
  • Packaging
    Cut Tape
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE IS 3V
  • Supply Voltage
    5V
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Analog IC - Other Type
    POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
  • Power Dissipation-Max
    571mW
  • Min Reset Threshold Voltage
    2.962V
  • Max Reset Threshold Voltage
    3.037V
  • Threshold Voltage
    +3.0V
  • Length
    2.9mm