  • MAX6421US47+T
MAX6421US47+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6421US47+T
HK JDW NO:
503-MAX6421US47+T
Package:
TO-253-4
Datasheet:
Description:
5V 4 Terminals 4-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 9902
Step5Bar-code shipping tag
MAX6421US47+T
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-253-4
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Supply Voltage
    5V
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Power Dissipation-Max
    320mW
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    4.7V
  • Number of Voltages Monitored
  • Min Reset Threshold Voltage
    4.583V
  • Max Reset Threshold Voltage
    4.818V
  • Threshold Voltage
    +4.7V
  • Undervoltage Threshold
    4.583V
  • Overvoltage Threshold
    4.818V
  • Length
    2.92mm