  • MAX6422US30+T
MAX6422US30+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6422US30+T
HK JDW NO:
503-MAX6422US30+T
Package:
TO-253-4
Datasheet:
Description:
5V 4 Terminals 4-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 6106
Step5Bar-code shipping tag
MAX6422US30+T
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-253-4
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE IS 3.0V
  • Supply Voltage
    5V
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Power Dissipation-Max
    320mW
  • Reset
    Active High
  • Voltage - Threshold
    3V
  • Number of Voltages Monitored
  • Min Reset Threshold Voltage
    2.925V
  • Max Reset Threshold Voltage
    3.075V
  • Threshold Voltage
    +3.0V
  • Undervoltage Threshold
    2.925V
  • Overvoltage Threshold
    3.075V
  • Length
    2.92mm