  • MAX6422XS19+T
MAX6422XS19+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6422XS19+T
HK JDW NO:
503-MAX6422XS19+T
Description:
5V 4 Terminals 4-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 9802
Step5Bar-code shipping tag
MAX6422XS19+T
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Power Dissipation-Max
    245mW
  • Reset
    Active High
  • Voltage - Threshold
    1.9V
  • Number of Voltages Monitored
  • Min Reset Threshold Voltage
    1.853V
  • Max Reset Threshold Voltage
    1.948V
  • Threshold Voltage
    +1.9V
  • Undervoltage Threshold
    1.853V
  • Overvoltage Threshold
    1.948V
  • Length
    2.025mm