  • MAX6464UK31
MAX6464UK31
advertisement
Manufacturer No:
MAX6464UK31
HK JDW NO:
503-MAX6464UK31
Package:
SOT-23
Datasheet:
Description:
3.6V 5 Terminals Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 6V
Quantity:
In Stock : 2221
Step5Bar-code shipping tag
MAX6464UK31
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-23
  • Number of Pins
    5
  • Packaging
    Cut Tape
  • Number of Terminations
    5
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE IS 3.1V
  • Supply Voltage
    3.6V
  • Max Supply Voltage
    6V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Analog IC - Other Type
    POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
  • Power Dissipation-Max
    571mW
  • Min Reset Threshold Voltage
    3.054V
  • Max Reset Threshold Voltage
    3.147V
  • Length
    2.9mm