  • MAX6465XR46+T
MAX6465XR46+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6465XR46+T
HK JDW NO:
503-MAX6465XR46+T
Package:
SC-70, SOT-323
Datasheet:
MAX6465XR46+T
Description:
5V 3 Terminals 3-Pin MAX6465 Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 7817
Step5Bar-code shipping tag
MAX6465XR46+T
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-70, SOT-323
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Subcategory
    Power Management Circuits
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    MAX6465
  • Output
    Push-Pull, Totem Pole
  • Pin Count
    3
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G3
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    6V
  • Voltage - Threshold
    4.6V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    150ms Minimum
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.0035mA
  • Threshold Voltage
    +4.8V
  • Length
    2mm