  • MAX6466UK46+T
MAX6466UK46+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6466UK46+T
HK JDW NO:
503-MAX6466UK46+T
Package:
SOT-23-5
Datasheet:
MAX6466UK46+T
Description:
3.6V 5 Terminals 5-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1.2V Max 6V
Quantity:
In Stock : 9928
Step5Bar-code shipping tag
MAX6466UK46+T
  • Package / Case
    SOT-23-5
  • Number of Pins
    5
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Technology
    BICMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    3.6V
  • Pin Count
  • Temperature Grade
    AUTOMOTIVE
  • Number of Channels
    1
  • Max Supply Voltage
    6V
  • Min Supply Voltage
    1.2V
  • Power Dissipation-Max
    571mW
  • Operating Supply Current
    3.5μA
  • Max Supply Current
    3.5μA
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Accuracy
    2.5 %
  • Voltage - Threshold
    4.6V
  • Reset Timeout
    150 ms
  • Min Reset Threshold Voltage
    4.531V
  • Max Reset Threshold Voltage
    4.669V
  • Undervoltage Threshold
    4.531V
  • Overvoltage Threshold
    4.669V
  • Number of Monitored Inputs
  • Reset Delay Time
    260 ms
  • Length
    2.9mm