  • MAX6467US35D3
MAX6467US35D3
advertisement
Manufacturer No:
MAX6467US35D3
HK JDW NO:
503-MAX6467US35D3
Package:
SOT-143
Datasheet:
Description:
1.8V 4 Terminals Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 13359
Step5Bar-code shipping tag
MAX6467US35D3
  • Package / Case
    SOT-143
  • Number of Pins
    4
  • Pbfree Code
    no
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE IS 3.5 VOLTS
  • Subcategory
    Power Management Circuits
  • Technology
    BICMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Temperature Grade
    AUTOMOTIVE
  • Number of Channels
    1
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Analog IC - Other Type
    POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
  • Power Dissipation-Max
    320mW
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.013mA
  • Min Reset Threshold Voltage
    3.413V
  • Max Reset Threshold Voltage
    3.588V
  • Threshold Voltage
    +3.5V
  • Length
    2.92mm
  • Height Seated (Max)
    1.22mm
  • Width
    1.3mm