  • MAX6800UR34D2
MAX6800UR34D2
advertisement
Manufacturer No:
MAX6800UR34D2
HK JDW NO:
503-MAX6800UR34D2
Package:
SOT-23
Datasheet:
Description:
5V 3 Terminals 3-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 700mV Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 1355
Step5Bar-code shipping tag
MAX6800UR34D2
  • Package / Case
    SOT-23
  • Number of Pins
    3
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Subcategory
    Power Management Circuits
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    700mV
  • Analog IC - Other Type
    POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
  • Power Dissipation-Max
    320mW
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.012mA
  • Min Reset Threshold Voltage
    3.339V
  • Max Reset Threshold Voltage
    3.461V
  • Threshold Voltage
    +3.4V
  • Length
    2.92mm
  • Height Seated (Max)
    1.12mm