  • MAX6804US33D2
MAX6804US33D2
advertisement
Manufacturer No:
MAX6804US33D2
HK JDW NO:
503-MAX6804US33D2
Package:
SOT-143
Datasheet:
Description:
5V 4 Terminals 4-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 700mV Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 10907
Step5Bar-code shipping tag
MAX6804US33D2
  • Package / Case
    SOT-143
  • Number of Pins
    4
  • Number of Terminations
    4
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Technology
    BICMOS
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    1.9mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Pin Count
  • Temperature Grade
    AUTOMOTIVE
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    700mV
  • Analog IC - Other Type
    POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
  • Power Dissipation-Max
    320mW
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.012mA
  • Min Reset Threshold Voltage
    3.241V
  • Max Reset Threshold Voltage
    3.359V
  • Threshold Voltage
    +3.3V
  • Length
    2.8575mm
  • Width
    1.2955mm