  • MAX6854UK45D1+
MAX6854UK45D1+
advertisement
Manufacturer No:
MAX6854UK45D1+
HK JDW NO:
503-MAX6854UK45D1+
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
MAX6854UK45D1+
Description:
2.5V 5 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 1866
Step5Bar-code shipping tag
MAX6854UK45D1+
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Output
    Push-Pull, Totem Pole
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    4.5V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    10ms Minimum
  • Length
    2.9mm