  • MAX6856UK24D4+
MAX6856UK24D4+
advertisement
Manufacturer No:
MAX6856UK24D4+
HK JDW NO:
503-MAX6856UK24D4+
Description:
2.5V 5 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 8686
Step5Bar-code shipping tag
MAX6856UK24D4+
    MATTE TIN
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE IS 2.4V
  • HTS Code
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Power Supplies
    1.2/5.5V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.2V
  • Number of Channels
    1
  • Analog IC - Other Type
    POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
  • Length
    2.9mm
  • Height Seated (Max)
    1.45mm
  • Width
    1.625mm