  • MAX6860UK27D3+
MAX6860UK27D3+
advertisement
Manufacturer No:
MAX6860UK27D3+
HK JDW NO:
503-MAX6860UK27D3+
Description:
2.5V 5 Terminals Voltage supervisor 1 Channels Min 1.2V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 17810
Step5Bar-code shipping tag
MAX6860UK27D3+
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE IS 2.7V
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1.2V
  • Analog IC - Other Type
    POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
  • Power Dissipation-Max
    571mW
  • Min Reset Threshold Voltage
    2.633V
  • Max Reset Threshold Voltage
    2.768V
  • Length
    2.9mm