  • MAX6864UK33D6L+T
MAX6864UK33D6L+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6864UK33D6L+T
HK JDW NO:
503-MAX6864UK33D6L+T
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
MAX6864UK33D6L+T
Description:
2.5V 5 Terminals 5-Pin MAX6864 Voltage supervisor 1 Channels Min 1.1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 9601
Step5Bar-code shipping tag
MAX6864UK33D6L+T
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Number of Pins
    5
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Subcategory
    Power Management Circuits
  • Max Power Dissipation
    571mW
  • Technology
    BICMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Base Part Number
    MAX6864
  • Output
    Push-Pull, Totem Pole
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1.1V
  • Voltage - Threshold
    3.3V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    600ms Minimum
  • Min Reset Threshold Voltage
    3.218V
  • Max Reset Threshold Voltage
    3.383V
  • Undervoltage Threshold
    3.218V
  • Overvoltage Threshold
    3.383V
  • Length
    2.9mm