  • MAX6865UK24D3L+T
MAX6865UK24D3L+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6865UK24D3L+T
HK JDW NO:
503-MAX6865UK24D3L+T
Datasheet:
MAX6865UK24D3L+T
Description:
2.5V 5 Terminals 5-Pin MAX6865 Voltage supervisor 1 Channels Min 1.1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 6077
Step5Bar-code shipping tag
MAX6865UK24D3L+T
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Max Power Dissipation
    571mW
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1.1V
  • Voltage - Threshold
    2.4V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    150ms Minimum
  • Min Reset Threshold Voltage
    2.34V
  • Max Reset Threshold Voltage
    2.46V
  • Undervoltage Threshold
    2.34V
  • Overvoltage Threshold
    2.46V
  • Length
    2.9mm